Strona gwna www.bip.gov.pl
RSS
Strona gwna
Mapa strony
WIIH
    rozmiar czcionki A A A Wersja kontrastowa
To jest wersja archiwalna z dnia 21.12.2015 11:36:16, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: Aktualizacja strony


Opłaty

Zgodnie z art. 23c ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2015r. poz. 2058) podmiot zobowiązany moĹźe nałoĹźyć opłatę za udostępnienie informacji publicznej w celu ponownego wykorzystywania na wniosek, jeĹźeli przygotowanie informacji w sposób wskazany we wniosku wymaga poniesienia dodatkowych kosztów.
W myśl art. 23c ust. 2 ww. ustawy nakładając opłatę, uwzględnia się koszty przygotowania i przekazania informacji publicznej w określony sposób i w określonej formie oraz inne czynniki, jakie będą brane pod uwagę przy nietypowych wnioskach o ponowne wykorzystywanie informacji publicznej, które mogą mieć wpływ w szczególności na koszt lub czas przygotowania i przekazania informacji. Łączna wysokość opłaty nie moĹźe przekroczyć sumy kosztów poniesionych bezpośrednio w celu przygotowania i przekazania informacji publicznej w celu ponownego wykorzystywania w określony sposób i w określonej formie.
Przy obliczaniu opłaty za nietypowe wnioski o ponowne wykorzystywanie informacji publicznej uwzględnione będą następujące czynniki:
- liczba osób przygotowujących potrzebne dane,
- koszty zuĹźytych materiałów,
- koszty związane z przekazaniem sporządzonej informacji w sposób określony przez składającego wniosek.Wprowadził: Katarzyna Lipińska-Piatek
Publikacja dnia: 21.12.2015 11:36:16
Wytworzył: Katarzyna Lipińska-Piątek
Dokument z dnia: 15.01.2015 00:00:00
Dokument oglądany razy: 2 597

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie, ul. Sienkiewicza 3, 00-015 Warszawa